26 листопада в читальному залі центральної бібліотеки відбулась зустріч з надзвичайно талановитою людиною – письменником, критиком, культурологом, народознавцем, активним громадським діячем, уродженцем Бучаччини Богданом Чепурком, якого добре знають як автора багатьох книг у віршах і прозі для дорослих та дітей. Богдан Петрович - член Спілки письменників України. Лауреат Всеукраїнської премії „Благовіст” за книжку вибраного „Подільська височина” та Міжнародної премії Організації Оборони Чотирьох Свобід України за найкращу поему про Україну, лауреат Львівської обласної премії імені Маркіяна Шашкевича за книгу вибраного „Викрадення Європи”, до слова, ця ж книга номінувалася і на Національну премію України ім. Т.Г.Шевченка. 26 серпня п. Богдан святкував своє 65-річчя. Із словами привітання виступили голова громадської організації «Бучацьке земляцтво» В.П. Простий, голова Осівецької сільської ради С.В. Жирівська та директор Бучацької ЦБС Л.І. Машталір. Музичний дарунок для нього підготував гурт «Адаптація», який виконав пісню на його вірші, а музику написали самі ж учасники гурту. Особлива сторінка у поетичній творчості Б. Чепурка – вірші для дітей. Юні читачі Сергій Птиць, Ярослав Базюта, Назарій та Василь Стефанків декламували вірш «Пластуни», а маленькі читайлики Ангелінка та Вітя Вонсяки інсценували вірш «Ми зварили борщику» і на «десерт» підготували «Побрехеньку». Цього року у Львівському видавництві „Каменяр” вийшли з друку нові збірки Богдана Чепурка: „Книга перетлумачень: філософська проза” та, як продовження, „Полігон Господа Бога: книга випробувань”, які під час зустрічі були презентовані Б. П. Чепурком. Також автор давав відповіді на запитання присутніх.
25 листопада У читальному залі центральної бібліотеки відбулось засідання круглого столу на тему «Український відлік», приурочений річниці Революції Гідності, вшанування подвигу Героїв Небесної сотні та учасників антитерористичної операції на сході України. Участь у заході взяли голова райдержадміністрації В.Вонсяк, перший заступник голови райдержадміністрації І.Погонець, активісти Євромадану, учасники АТО, волонтери, представники політичних партій, громадських організацій та жителі Бучаччини.Засідання вела директор ЦБС Леся Машталір.
15-16 листопада 2014 року у місті Бучач проходив молодіжний форум, в якому взяли участь близько 160 учасників (40 учасників з інших міст України). У рамках Форуму відбувались презентації, дискусії, тренінги та екскурсії старим Бучачем. Другий день Форуму проходив у районній бібліотеці. У його програмі обговорювались питання про екологічне світосприйняття, креативність (як розвивати її в собі, де шукати натхнення?), підтримка молоді, новітні українські проекти «The Ukrainians», «Зроблено в Україні». Для лідерів та представників громадських організацій було проведено круглий стіл «Ефективні шляхи взаємодії. Молодіжний міський рух».
27 червня, в рамках тижня права, в центральній бібліотеці відбувся круглий стіл на тему «Молодь і Конституція: потреба гарантій. Час змін», присвячений урочистостям до Дня Конституції України та Дня молоді. На зустрічі були представники влади, місцевого самоврядування, вчителі історії, правознавства, працівники юстиції, депутати, молодь,представники громадських і політичних організацій. На "круглому столі" обговорювались важливі моменти взаємодії Конституції і молоді, гарантії, які Конституція України має надавати молодому поколінню, зміни, які б молодь, хотіла внести у Конституцію нашої держави і ті проблеми нашого громадянського суспільства, які необхідно нагально вирішувати для того, щоб молоде покоління мало змогу будувати і розвивати молоду європейську державу.23 травня в читальному залі центральної бібліотеки відбулася зустріч з українським письменником, дослідником історії, членом-кореспондентом АН вищої школи, автором відомого бестселера «Країна Моксель, або Московія» Володимиром Білінським.
25 квітня 2014 року відбулась година-реквієм «Чорнобиль. Чорна хмара. Чорний біль» з нагоди 28-ї річниці Чорнобильської трагедії. Діяла книжкова виставка «Чорнобиль - біль наш довічний…»
7 березня 2014 року в читальному залі центральної бібліотеки відбулась науково-практична конференція «Тарас Шевченко в контексті незалежної України», присвячена 200-літтю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. На конференції були присутні представники влади і громадських організацій, вчителі і учні навчальних закладів, жителі Бучача. Доповідачами були: голова районного товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка Довбуш М.І., доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Національної Академії мистецтв України Станкевич М.Є., голова Союзу Українок м. Бучач Піддубна Г.Ї., вчитель української мови та літератури Бучацької ЗОШ І-ІІ ст. Дядів О. В., вчитель української мови та літератури Бучацької ЗОШ № 3 І-ІІ ст. Дячек В.М., директор Бучацької ЦБС Машталір Л.І., директор Бучацького районного краєзнавчого музею Легка Л.І. Доповідачі конференції розкривали образ Тараса Григоровича Шевченка як поета, прозаїка і художника, також піднімались теми перебування Т.Шевченка на Тернопільщині та бібліотечна Шевченкіана. Виступ доктора мистецтвознавства М. Станкевича на тему «Сакральні мотиви у графічних творах Тараса Шевченка» супроводжувався показом слайдів. Ведучою конференції була в.о. начальника відділу культури, національностей, релігій і туризму Бучацької райдержадміністрації Вержбицька Алла Юріївна. Керуючий справами Бучацької районної ради, Григоришин В.М. підвів підсумки конференції.
9 cічня до 180-річчя від дня народження С.Руданського в читальному залі відбулась літературна гуморина "На вістрі пера". Була організована ювілейна виставка "Співець козацького гумору".
22 листопада 2013 року в читальному залі, відбулась година пам’яті «А свічка й молитва - окраєць для згублених душ» до Дня пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій і до 80-ї річниці голодоморів в Україні (1932-1933 рр.). Працівниками бібліотеки була організована виставка-реквієм «Скорботна свічка пам’яті святої».
5 листопада 2013 року в читальному залі центральної бібліотеки в рамках «Університету ІІІ віку» на історико - правовому факультеті відбулось засідання за круглим столом на тему «Реалізація у регіонах завдань Президента України, щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин». В засіданні взяли участь заступник голови райдержадміністрації О. Тринька, представники ЗМІ, працівники бібліотеки, люди старшого покоління – «студенти» Університету. Під час проведення «круглого столу» обговорювались питання культури, освіти національних меншин на Україні та окремо – історія поселення євреїв та їхня культура на Бучаччині. В ході засідання було презентовано персональну виставку вишивок учасниці факультету хорового співу Університету Тетяни Булатової. Працівниками центральної бібліотеки було організовано виставку документів «Національні меншини: права і свободи».26 вересня 2013 року в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулося підсумкове засідання за круглим столом по громадських обговореннях «Сучасна бібліотека. Якою ми її бачимо?». Учасниками «круглого столу» були представники влади та місцевого самоврядування, працівники ЦСССДМ, працівники освіти, бібліотечні працівники, активні користувачі та друзі бібліотеки. В обговоренні взяли участь О.І.Тринька – заступник голови Бучацької РДА з гуманітарних питань, Г.Я.Вікарчук – заступник керуючого справами районної ради, А.Ю.Вержбицька – в.о. начальника відділу культури, В.Р.Лукачик – фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ, І.С.Дяків – користувач бібліотеки, пенсіонер, Є.В.Чучук – користувач бібліотеки, пенсіонер, Л.В.Слівінська – користувачка бібліотеки, М.Я.Стасів – користувачка бібліотеки, В.В.Сірий – користувач бібліотеки (автор поетичної збірки «Наодинці зі словом», яку тут же представив та подарував учасникам круглого столу та центральній бібліотеці). Вела засідання директор ЦБС Л.І.Машталір. На завершення «круглого столу» було прийнято резолюцію по підсумках громадських обговорень «Сучасна бібліотека. Якою ми її бачимо?».21 липня 2013 року о 18.00 з нагоди 125-річчя від дня народження Ш.Я. Агнона, в Арт-дворі відбулася презентація книги “Нічний постоялець», яку презентувала Мар'яна Максим'як. Від видавництва "Фоліо" в подарунок по одному примірнику отримали центральна бібліотека та шкільні бібліотеки міста.
17 липня 2013 року о 13.00 в читальному залі центральної бібліотеки, відбулась слайд-презентація «Нобеліант родом із Бучача», присвячена 125-річнці від дня народження Ш.Й. Агнона. Напередодні річниці була організована книжкова виставка «Обітовані землі Шмуеля Агнона». Найактивніші відвідувачі взяли участь у краєзнавчій міні-вікторині «Шмуель Агнон – лауреат Нобелівської премії»27 червня 2013 року в районному будинку культури відбувся урочистий вечір присвячений Дню Конституції України. У вестибюлі діяла книжкова виставка «Конституція – гарант незалежності»24 квітня 2013 року в читальному залі центральної бібліотеки відбулася зустріч з відомим у діаспорних колах Канади поетом і художником Богданом Вандяком, який народився у с.Малі Заліщики на Бучаччині. Б.Вандяк відгукнувся на запрошення працівників бібліотеки та місцевої влади і приїхав до Бучача з презентацією поетичних збірок „Біле по той бік чорного” та „Де судження породжують бентежність...”. Під час зустрічі було продемонстровано також фільм-презентацію літературної творчості Б.Вандяка у Торонто, яка відбувалася за участі відомої діаспорної акторки Лариси Баюс. Завдяки презентації поетичної творчості Б.Вандяка було висунуто пропозицію внести твори діаспорного митця у шкільну програму з вивчення літератури рідного краю. Ця ідея була широко підтримана освітянами району і було запропоновано з 1 вересня 2013 р. здійснювати вивчення глибоко філософської поезії Богдана Вандяка на основі подарованих автором поетичних збірок і дисків та використання Skype-зв’язку.
16 квітня 2013 року в центральній бібліотеці відбувся районний семінар-практикум бібліотечних працівників на тему: "організація та використання бібліотечного фонду бібліотек-філій ЦБС. Учасники семінару-практикуму ознайомилися із питаннями стратегій розвитку бібліотек в інформаційному суспільстві, отримали консультації з важливих питань комплектування, формування та збереження книжкового фонду бібліотек, використання ДБА; виконували практичні завдання. Підводячи підсумки семінару-практикуму, директор ЦБС Л. Машталір наголосила на важливості в наш непростий час знаходити дієві альтернативні методи поповнення бібліотечних фондів літературою.25 лютого 2013 року в читальному залі центральної бібліотеки відбулася година поезії присвячена 142-річниці від дня народження Лесі Українки "Поетичний вінок Лесі" та діяла книжкова виставка "Слово, моя ти єдина зброє..."29 січня до Дня пам'яті героїв Крут в читальному залі центральної бібліотеки о 14.00 відбулася година-реквієм "І слава їх встає безсмертна". До слова була запрошена голова Бучацького районного товариства "Меморіал" ім. В.Стуса - Ореста Синенька, звучали пісні у виконанні ансамлю "Терноцвіт" від Союзу Українок, гурту у складі В.Яскілки, Я.Крицули, І.Яворського та С.Крицули, бандуристок Б.Саранчук та В.Дулик. Ведучими та читцями години-реквієм були працівники центральної та дитячої бібліотек О.Рибак, Я.Птиць, Г. Меньків та Л.Тарас.На заході були присутні представники влади, ЗМІ, учні та студенти навчальних закладів, жителі міста.
25 січня 2013 року в приміщенні бібліотеки для дітей із учнями других класів ЗОШ І ст. було проведено Світ розваг "Загадки розгадуємо - світ пізнаємо"
1 листопада 2012 р. бібліотекар відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Світлана Лобода запросила дітей третіх класів СЗОШ №1 І-ІІІ ст. у "Вітальню цікавих запитань". Школярі із захопленням і цікавістю відривали листочки з "Дерева запитань" і давали відповіді. Ізюминкою заходу були листочки із сюрпризом (скрипічний ключ, перо, книга). Для пошуку відповідей на важкі питання діти використовували довідкові видання та пошукові системи мережі інтернет.
27 червня 2012 р. у м.Тернопіль в палаці культури „Березіль” відбувся творчий звіт мистецьких колективів Бучаччини, присвячений 16-й річниці Конституції України. Працівниками центральної районної бібліотеки була представлена розгорнута виставка документів „Конституція – оберіг нашої державності”.
18 червня 2012 р. відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему: «Бібліотечна етика: основні аспекти професійної культури бібліотекаря». Учасники семінару прийняли участь в анкетуванні «Кодекс етики бібліотекаря і ми», ознайомились з актуальними публікаціями із професійних періодичних видань, новими методичними рекомендаціями ТОУНБ та отримали методичні розробки центральної районної бібліотеки.9 березня 2012 р. в читальному залі відбулась літературна година присвячена 198-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь віки» та організована книжкова виставка «І поминуло мудре Тарасове слово…»
24 лютого 2012 р. на відзначення 125-літнього ювілею славетного театрального реформатора в Бучацькій центральній районній бібліотеці діяла книжкова виставка «Лесь Курбас: людина, яка була театром» та відбувся вечір-портрет «З театром крізь життя».
20 лютого 2012 р. Узявши участь у конкурсі «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їхньої культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю», який проходив у рамках антикризової гуманітарної програми Інституту відкритого суспільства «Нью-Йорк - Будапешт» та Міжнародного фонду «Відродження», Бучацька центральна районна бібліотека та Добропільська бібліотека-філія вибороли перемогу. Відтак районна книгозбірня отримає художню літературу на суму 10 тис. грн., Добропільська – на 5 тис. грн.1 грудня 2011 р. працівники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели у читальному залі районної бібліотеки засідання „круглого столу” на тему: „Нуль смертей внаслідок СНІДу”. У його роботі взяли участь медики, освітяни, працівники культури, учні та студенти. Діяла книжкова виставка „Знати, щоб жити”.8 – 10 листопада 2011 року директор Бучацької ЦБС взяла участь в конференції української бібліотечної асоціації «Інноваційна діяльність бібліотек» та семінарі «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій» в м. Києві. Обговорювались питання бібліотечних інновацій, розбудови потужних бібліотечних асоціацій, книжкові та інформаційні проекти для бібліотек, електронні книги та журнали в бібліотеках та інші питання.

Учасники конференції побували на відкритті XIV Київського Міжнародного книжкового ярмарку «МЕДВІН: Книжковий світ – 2011». Церемонія відкриття проходила в літературній кав’ярні, ведучими були Ольга Сумська, брати Капранови. Цікавими були презентації «Книга і кухня» в якій хазяйнувала Руслана Писанка та секрети краси від Ольги Сумської.
18 жовтня 2011 року 20 працівників бібліотек району, і в першу чергу тих, які вже мають комп’ютери завдяки перемозі у конкурсі від програми „Бібліоміст”, отримали можливість докладніше ознайомитися та оволодіти технологіями веб-2.0, пройшовши тренінг „Веб 2.0-технології в роботі бібліотекаря: українська бібліотечна блогосфера”. Ці навчання на базі інтернет-центру центральної бібліотеки провели працівники Тернопільської обласної бібліотеки для молоді – представники Тренінгового центру від проекту „Веб 2.0 на вашу користь” С.Воробель та Б.Кобильник. Бібліотечні працівники району – учасники тренінгу, отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.
30 вересня колектив Бучацької ЦБС відсвяткував Всеукраїнський день бібліотек. Відділ культури і туризму подарував цифровий фотоапарат.
З 28 вересня в читальному залі центральної бібліотеки відкрито персональну виставку живописних та графічних робіт Романа Лесіва. В творчому доробку живописні полотна та графічні твори. Більшість робіт виконано в техніці олійного живопису, акварелі. Учасник обласних та районних виставок. Багато робіт знаходиться в приватних колекціях. Пейзаж залишається улюбленою темою, захоплюється історичним минулим, 3 великою радістю творить живописні полотна старого Бучача, його історію, духовність.24 серпня 38 бібліотек-філій централізованої бібліотечної системи взяли участь в районному святі з нагоди 20-ї річниці Незалежності України «Вітчизно свята, дорога Україно». Сільськими бібліотеками було представлено вишиванки, роботи народних умільців та образотворчого мистецтва.
21 червня 2011 року у центральній районній бібліотеці відбулося засідання за круглим столом на тему "Євген Коновалець: життя, віддане за націю", присвячене 120-ій річниці від дня його народження. В обговоренні взяли участь старший науковий працівник Бучацького районного краєзнавчого музею М.Козак, методист районного відділу освіти З.Ковальчук, вчитель історії Медведівської ЗОШ І-ІІ ст. І.Ольховий, директор ЦБС Л.Машталір, бучачани Ніна Оленяк, Володимир Монастирський, Ілля Козира, Степан Фарбота. Підсумувала засідання і подякувала за його проведення заступник голови РДА Любов Луців. ("Нова Доба" № 25, 24 червня 2011 року).10 червня 2011 року в міській бібліотеці відбулася народознавча година "Зелені свята - празник Святої Трійці", під час якої ведуча розповіла про історію виникнення цього свята, народні вірування, традиції та звичаї, пов’язані з Зеленими Святами. Звучали пісні, поезії, гуморески. Діяла книжкова виставка „У Зелені Свята – празник Трійці Святої татар-зілля, чебрець і любисток в хатах...”. В оформленні широко використовувались вишивки та іікони із народознавчої світлиці. На заході були присутні: заступник голови РДА Л.Луців, начальник відділу культури і туризму РДА О.Тринька, кореспондент газети "Нова доба" О.Чорній та працівники районної бібліотеки.
10 червня 2011 року в центральній районній бібліотеці відбулася зустріч з лауреатом літературних премій, переможцем міжнародного конкурсу на кращу поему про Україну поетом-земляком Б.Чепурком, який подарував читачам бібліотеки свої нові книги: «Барвінок на зрубі», «Афоризми», «Утіха, 21».
18 травня 2011 року Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності спільно з Міністерством культури і туризму України, Українською бібліотечною асоціацією з проектом «Глобальні бібліотеки - Україна» (Бібліоміст), Програмою сприяння Парламенту України проводили комітетські слухання на тему: «Розвиток сільських бібліотек як інформаційних і культурних центрів». Від бібліотечної галузі Тернопільщини учасником цього заходу була директор Бучацької ЦБС Леся Машталір. У слуханнях взяли участь заступник Голови Верховної Ради України Томенко Микола Володимирович, голова комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності Яворівський Володимир Олександрович, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, регіональних бібліотек, зокрема, сільських і селищних, благодійні організації, фонди та міжнародні товариства. Своїм досвідом у реформуванні бібліотек поділились фахівці з Латвії та Литви. Метою проведення зазначених слухань є вироблення стратегії подальшого розвитку бібліотечної справи у сільській місцевості, як важливої складової соціально-культурного розвитку сучасного села.
Актуальність обговорюваної проблеми зумовлена наявністю в українському суспільстві негативних тенденцій скорочення мережі бібліотек, зокрема, у сільській місцевості, суттєвих затримок з поповненням бібліотечних фондів, передплатою періодики, оновленням їхньої матеріально-технічної бази.
У своїх виступах учасники слухань ще раз наголошували на необхідності внесення до Державного і місцевого бюджетів захищених статей на комплектування бібліотечних фондів, відміни тендерних процедур при закупівлі книжкових, періодичних видань та електронних ресурсів для бібліотек, модернізації матеріально-технічної бази бібліотек та активізації їх підключення до мережі Інтернет, вирішення кадрових питань.
Чи є майбутнє у сільської бібліотеки і яким воно повинно бути?
Комітетські слухання мали на меті наблизити до відповідей на ці питання, сприяти виробленню нових механізмів та форм функціонування сучасних бібліотек як культурно-інформаційних осередків.29 квітня 2011 року в кімнаті української літератури організована ювілейна виставка "Національна премія ім.Т.Г. Шевченка: 50 років заснування" і проведена інформаційна година "Шевченківська премія: історія і сьогодення".
27 квітня 2011 р. бучачани вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Учні та викладачі Бучацької ЗОШ І-ІІІст. №2 підготували тематично-концертну програму «Зона національної трагедії» (до 25-річчя від дня аварії на ЧАЕС), яку презентували перед чорнобильцями району у залі засідань райради, а працівники центральної районної бібліотеки організували книжкову виставку «Чорнобиль. Рік 1986-й».
9 березня 2011 р. в районній бібліотеці відбулася літературна година та організована книжкова виставка «Допоки сонце з неба світить, тебе, Тарасе,не забуть» присвячена 197-й річниці від дня народження та 150-им роковинам від дня смерті Т.Г.Шевченка (1814-1861рр.) українського поета, художника, мислителя.
4.03.2011 р. в районному будинку культури відбувся творчий вечір нашої землячки поетеси та прозаїка Ольги Яворської. Поезією душі і серця, поезією думки і злету можна назвати вірші поетичних збірок «Зелений зарінок», «Висока година», «Понад плином подій», а також прози «Запізніла зустріч», «Відблиск прожитого дня», «На те воно й серце», які були викладені на книжковій виставці «Поетичне світобачення Ольги Яворської» організованою районною бібліотекою.
25.02.2011 р. «ХОТІЛА Б Я ПІСНЕЮ СТАТИ...» Літературно-мистецький вечір «Хотіла б я піснею стати», присвячений 140-й річниці від дня народження Лесі Українки, відбувся у районному будинку культури. У творах, листах та спогадах, які звучали зі сцени, поставав незабутній образ великої поетеси, мужньої і ніжної жінки. Ведучі Леся Машталір та Галина Морська. У канву ювілейного вечора були вплетені романси на вірші Лесі Українки у виконанні народного вокального ансамблю «Вікторія» с. Язловець, заслу¬женого працівника культури України Марії Кривко, Світлана Олексишин та Оксана Писарчук виконали улюблену Лесину пісню «Коли розлучаються двоє». Поезія «До мого фортепіано» звучала під музичний супровід лауреата обласних конкурсів, дипломанта 3-ї премії Все¬українського конкурсу молодих ви¬конавців імені Нестора Нижанківського, Христини Марцінковської. Уривки із ліричного циклу «Сім струн» підготував ансамбль читців (режисер Алла Вержбицька). Монолог Лесі Українки із твору Бориса Олійника «Дочка Прометея» натхненно прочитала Надія Калавур. У ролі Лесі Українки виступила бібліотекар Леся Тарас. Режисер літературно-музичного дійства — Алла Вержбицька, організатори — відділ культури і туризму РДА, центральна бібліотека, районний будинок культури, Бучацька та Язловецька музичні школи. Центральною районною бібліотекою була представлена розгорнута ювілейна виставка «Хотіла б я піснею стати…»
25 лютого в бібліотеці для дітей проведено літератувний екскурс по творчості Лесі Українки з учнями 2-3 класів Бучацької ЗОШ №1. Теплотою, задушевністю, зображенням внутрішнього світу струменять поезії Лесі Українки для дітей і про дітей. А як гарно вона пише про рідну українську природу... Та й казки, які Леся слухала в дитинстві від матері - знаменитої Олени Пчілки, вона пам'ятала і коли виросла написала чудову казку "Лісова пісня". По життєвому і творчому шляху учнів уміло повела бібліотекар Світлана Лобода. Із захопленням діти читали вірші Лесі Українки, відповідали на питання вікторини за сторінками дитячої казки "Біда навчить".
9 лютого в центральній бібліотеці відбулося засідання за круглим столом «Сто шляхів, сто доріг», яке об’єднало старшокласників в змістовному діалозі про майбутній вибір професії. Задавали тон спілкуванню бібліотекар-професіонал з 30-річним стажем Л.І.Машталір, директор Бучацької ЦБС та лікар-педіатр з більш як 20-річним стажем Л.З.Луців, заступник голови РДА з гуманітарних питань.

7 лютого 2011 р. в читальному залі центральної бібліотеки відбулася літературна година «Прозаїк українського розстріляного відродження», присвячена 110-й річниці від дня народження великого українського письменника Валер’яна Підмогильного. Учасниками літературної години були учні шкіл міста. Ведучі заходу – Леся Машталір та Любов Сидорчук. Перед присутніми виступила також заступник голови РДА з гуманітарних питань Л.З.Луців.27 січня 2011 р. до 93-ї річниці битви під Крутами в центральній районній бібліотеці відбувся круглий стіл «Крути – болюча рана України». Учасниками круглого столу були заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Л.З.Луців; керуючий справами районної ради Григоришин В.М.; секретар міської ради Чук А.О., методист РМК відділу освіти Ковальчук З.Л.; директори шкіл, вчителі історії та учні старших класів. Виступаючі торкнулися відомих і маловідомих сторінок бою під Крутами, висловлювали суперечливі погляди на цю подію. Виступ директора Переволоцької ЗОШ І-ІІ ст. Заремби А.М. було підсилено кадрами документальної хроніки січня 1918 р. Пластуни Жизномирської ЗОШ І-ІІІ ст. вшанували пам’ять героїв Крут піснями та поезією. Бібліотекар районної бібліотеки Н. Винник ознайомила присутніх з новинками літератури про битву під Крутами, представлених на книжковій виставці « Розпочинався і завершувався захід молитвою отців Григорія Смоляка та Володимира Гнилиці.
1 листопада до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в читальній залі центральної бібліотеки спільно з районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді відбулося чергове засідання круглого столу "За кожне життя разом", в якому взяли участь заступник голови РДА з гуманітарних питань Л.З.Луців, начальник охорони здоров'я РДА Казмирук П.П., зав. епідемстанцією Шпак Л.К., в.о. головного лікаря ЦРЛ Андрусенко Я.П., лікар-інфекціоніст Бурак Н.Т., лікар-нарколог Кульчицька М.А., кореспондент газети "Нова доба" Чорній О.В., зав. відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Сидорчук Л.М. та студенти БІМА, Агроколеджу, СПТУ №26.

Працівниками читального залу була організована книжкова виставка "Гіркі плоди солодкого життя".
В неділю, 24 жовтня у міському клубі м.Бучача, що на Нагірянці, відкрито інтернет-центр. Приміщення освятив о.Ігор Атаманюк (церква св.Петра і Павла ). В урочистостях прийняли участь заступник голови Бучацької РДА Луців Л.З., начальник відділу культури та туризму Бучацької РДА ТринькаО.І., бібліотекар М.Леськів, навколишні жителі. Перед присутніми виступили учасники дитячого зразкового ансамблю "Веселі гудаки", кер. О.Шкляренко.

17 жовтня 2010 року відбулося відкриття БібліоІнтернету в центральній бібліотеці, міській бібліотеці-філії та бібліотеках-філіях сіл Бариш, Сновидів, Трибухівці. В ході свята пройшла відеоконференція між працівниками та користувачами згадуваних бібліотек-філій та з консультантом програми “Бібліоміст” Коліном Гуардом (із Йорданії).
16 жовтня 2010 року в читальному залі центральної бібліотеки відбулася науково-практична конференція «Місто Бучач в контексті історії України і світу, присвячена 750-річчю заснування м.Бучач.
Учасників конференції привітав міський голова Омелян Оверко. Із доповідями  виступили:

  • Михайло Станкевич, доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Академії мистецтв України - «Бучач – місто ремісників та митців».
  • Степан Костюк, директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею, голова Тернопільської обласної організації національної спілки краєзнавців України, член НТШ, почесний член «Просвіти», член національної спілки журналістів України – "Фонд Йосипа Кнебеля у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї".
  • Микола Бевз, професор, завідувач кафедри реставрації національного університету «Львівська політехніка» - «Бучач: унікальність та автентичність історико-містобудівничого комплексу».
  • Володимир Бевз, головний спеціаліст архітектурної реставраційної майстерні №3 інституту  Укрзахід-проектреставрація – «Проблемні питання реставрації цільного фасаду та території пам’ятки архітектури ХVІІІ століття Бучацької ратуші».
  • Микола Козак, старший науковий працівник Бучацького районного краєзнавчого музею – «Розвиток краєзнавства на Бучаччині, його видатні постаті».

Під час конференції відбулася презентація нової книги Михайла Станкевича «Бучач та околиці», один примірник якої автор подарував бібліотеці.

Ведуча конференції – директор ЦБС Леся Машталір, провела огляд циклу книжкових виставок «Благословенний будь, мій краю, отча земле свята», які організовано в стінах центральної бібліотеки і приурочено до 750-літнього ювілею м.Бучач.
30 вересня з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у Бучацьку районну бібліотеку завітали заступник голови РДА з гуманітарних питань Любов Луців та начальник відділу культури і туризму РДА Олег Тринька. Їхні вітання не були голослівні: для потреб районної книгозбірні та користувачів влада подарувала ксерокс.9 травня 2010 року в приміщенні районного будинку культури відбувся святковий тематичний вечір «За цвіт життя, завдячує народ , солдатам перемоги» присвяченого 65-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р
В концерті взяли участь творчі колективи та працівники районної бібліотеки Леся Машталір, Іванна Шубеляк, Галина Марціновська.
Центральною районною бібліотекою була організована розгорнута книжкова виставка «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих хто не прийшов з війни».
28-30 квітня 2010 року директор Бучацької ЦБС Машталір Л.І. взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції „Перспективи розвитку доступу до Інтернету в публічних бібліотеках України” в м. Ялта, організованій Центром інформаційних ресурсів Посольства США в Україні спільно з Асоціацією „Інформатіо-Консорціум” та Українською бібліотечною асоціацією.
Конференція проводилась за участю директорів бібліотек – учасниць проекту LEAP «Програма доступу бібліотек до Інтернету».
Під час конференції обговорювалися проблеми надання доступу до Інтернету громадянам України, питання вдосконалення роботи Інтернет-центрів та надання Інтернет-послуг, перспективи використання електронних журналів та електронних книг, питання авторського права та використання обєктів інтелектуальної власності в Інтернет-діяльності публічних бібліотек. Учасники конференції обмінялися досвідом роботи.В Бучацькій районній бібліотеці відбулися урочистості, присвячені 80-ій річниці від дня народження видатної української поетеси Ліни Костенко (народилася 19 березня 1930 року). Літературно-музичний вечір підготували і провели: Алла Вержбицька, працівники центральної районної та дитячої бібліотек, ансамбль читців загальноосвітньої школи №2 м. Бучача, читці Ірина Овчар та Тетяна Павліч. Представник Бучацького відділу молоді та спорту вручила грамоти молодим літераторам Бучаччини, які друккувалися в одинадцятій збірці Тернопільщини « Перші ластівки» , а саме : Вікторії Бибель, Мар’яні Вовчук, Марії Нетреб’як, Мар’яні Гнатів, Наталі Борисенко, Наталі Каковчик, Наталі Бандусяк, Олі Довбуш.


В Бучачі відбулася зустріч з внучкою нобеліанта Шмуеля Агнона Яель Блау. В районній бібліотеці пройшли заходи в рамках конференції “Лімуд- Україна”.
Перед приїздом до Бучача з 15-го по 18-е березня в санаторії “Женева” в Трускавці проходила конференція “Лімуд-Україна». На “Лімуд” зі всього світу з’їхалося більше 500 учасників. В ньому взяла участь ізраїльська делегація у складі 30-ти чоловік.
Український Лімуд відкриває Рік Нобелівських лауреатів СНД, а ізраїльський “Лімуд”, який відбудеться в Єрусалимі з 21 по 23 липня, пройде під знаком Нобелівських лауреатів - вихідців з Росії і Східної Європи.
Протягом трьох днів учасники конференції “Лімуд”-Україна ділилися знаннями і досвідом в різних областях: від єврейської духовності і філософії, Голокосту, сучасної глобальної політики до секретів єврейської кухні.
В Лімуді взяли участь відомі академіки, професори, діячі культури і журналісти.
Серед ізраїльських учасників “Лімуду” - Яэль Блау, онучка Лауреата Нобелівської премії по літературі Ш.Й. Агнона; Юваль Рабин - ізраїльський бізнесмен, син покійного Іцхака Рабина; Марк Галесник - письменник-сатирик; журналіст Йорам Дорі - радник по стратегії Шимона Переса, Іцхака Рабина і Эхуда Барака, колишній спікер Всесвітньої Сіоністської Організації; д-р Діма Зіцер - педагог, директор INO - Інституту неформальної освіти; Эйтан Хабер - соратник колишнього прем’єр-міністра Іцхака Рабином; Элазар Штерн - голова Правління Фонду “Genesis”; Хаім Чеслер - ініціатор і головний організатор усіх “Лімудів” російською мовою