Святкування ДНЯ ЄВРОПИ у центральній бібліотеці

У залі нашої книгозбірні відбулася цікава зустріч з новим Тернопільським письменником Андрієм Гулкевичем.

Цьогоріч виповнюється 20 років з дня загибелі невтомного борця за незалежність і свободу нашої держави, «шістдесятника», багаторічного політв’язня мордовських таборів, одного із очільників національно-демократичного руху 80-90-х років ХХ ст. В’ячеслава Максимовича Чорновола. На знак пошанування пам’яті славного діяча України було відслужено панахиду біля барельєфу В.Чорновола, а у читальному залі книгозбірні пройшла година пам’яті «Людина, яка пробудила Україну», підготовлена працівниками РБК та центральної районної бібліотеки. Звучали спогади, розповіді, поезії, пісні. Відбувся відеоперегляд фільму «В’ячеслав Чорновіл. Реквієм».

Наша книгозбірня взяла участь у творчому звіті мистецьких колективів Бучацького району, присвячений 205-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка "Шевченкове слово лунає крізь віки", який проходив в районному будинку культури.

"І вони пішли… Коли вдарив останній час України, вони пішли…горстка юнаків, проти великої навали більшовиків… Чи ж вони не знали, що йдуть на смерть? Чи ж вони не хотіли жити й бачити, як молода держава ростиме й цвістиме?.. Чи їм не жаль було розставатися з життям, котре для них щойно почало всміхатись?.. А вони таки пішли… і всі полягли… бо триста встояти не може перед шести тисячами. Вони пішли, щоб затримати ворога, що був вже майже під Золотими Воротами Києва…" Герої Крут, юні українські патріоти, які у далекому 1918 році поклали на вівтар української державності непомірну жертву – своє молоде життя. На знак пошанування їхнього героїзму і мужності – година пам’яті «Жертовний хрест під Крутами стоїть». Дякуємо за чудові музичні номери Ігорю Кізюку, Марії Михайлецькій, Тані та Юлії Павлишиним.

Автор популярних книг Макс Кідрук знову побував у Бучачі із презентацією нового роману «Де немає Бога». І знову – вражаючі факти з історії написання книги, цікава розмова, хороше спілкування, автографи, фото на згадку і, загалом, чудові враження!

Мирослав Дочинець – неординарний український прозаїк, новеліст, есеїст і автор влучних афоризмів, лауреат Шевченківської премії. На зустріч, яка проходила в рамках діяльності літературного центру ім.Агнона, до читального залу нашої книгозбірні завітали справжні шанувальники творчості письменника, якого цікавить не тільки правда історії, але й правда серця. Його книги, насичені філософією буття, роздумами-пошуками дороги до себе, до свого власного «Я», привертають посилену увагу різновікових категорій наших читачів.

26 серпня Бучацька книгозбірня вітала шановного гостя – Василя Шкляра, письменника, лауреата багатьох престижних літературних премій, володаря гран-прі Всеукраїнських конкурсів на кращий роман «Золотий бабай» та «Коронація слова», лауреата премії «Золоте перо», міжнародної премії «Спіраль століть», австралійської премії «Айстра», премії Ліги українських меценатів «Ярославів Вал» та ін. Василя Шкляра називають «батьком українського бестселера». Кожен його роман викликає неабиякий резонанс у суспільстві. Книги постійно перевидаються. Зустріч, зініційована Василем Григоришиним, зібрала у читальному залі чимало поціновувачів творчості В. Шкляра. Присутнім було цікаво знайомитися із творчим світом письменника, з думками і поглядами українця, якому шалено небайдужа доля нашої країни. Художник Роман Лесів подарував письменникові картину на згадку про наше місто, а ведуча – директор ЦБС Леся Машталір, вручаючи В. Шкляреві квіти і буклет про Бучач, щиро подякувала за цікаву розмову і побажала шановному гостю здоров’я та нових творчих здобутків на терені письменництва.

День міста... Велелюдне свято... Чудова нагода привернути увагу до бібліотечного життя. А знайомство із книгами та краєзнавча вікторина - як один із варіантів краще пізнати історію рідного міста, рідного краю.

Торгівля людьми – неприпустиме порушення прав людини і вважається особливо тяжким злочином. Цій актуально-болючій темі було присвячено засідання за круглим столом «Моніторинг та забезпечення виконання заходів у сфері протидії торгівлі людьми у Бучацькому районі», яке проходило у читальному залі центральної бібліотеки.

17 липня бучачани та гості міста – представники єврейських общин Тернопільщини, відзначали 130-ту річницю від дня народження видатного письменника, визнаного класика ХХ століття, лауреата Нобелівської премії в галузі літератури, уродженця міста Бучач Шмуеля-Йосефа Агнона (Чачкеса).

У стінах центральної та дитячої книгозбірень відбулося свято Дня Європи. Учасники святкування відкривали для себе Європу і пізнавали європейський простір під час віртуальних мандрівок, вікторин, інформ-хвилин у ПЄІ, конкурсів, майстер-класів, кавового частування і, звичайно ж, знайомства із книгами. І усе це – під мелодії європейської музики…

4 травня в читальному залі центральної бібліотеки відбулася презентація фільму "Червоний. Без лінії вогню", знятого за однойменним історико-пригодницьким романом письменника і сценариста Андрія КОКОТЮХИ. Шанувальники творчості А. Кокотюхи мали нагоду безпосередньо поспілкуватися з іменитим письменником. Зустріч, зініційована підприємцем Романом Білінським, була насичена цікавими розповідями щодо літературної творчості та зйомок історико-пригодницького фільму "Червоний. Без лінії вогню", які проходили, зокрема, і на Тернопільщині.

27 квітня у читальному залі центральної книгозбірні зібралися працівники бібліотек ЦБС, ОТГ та бібліотекарі шкільних бібліотек міста на районний семінар-практикум бібліотечних працівників з теми: "Впровадження універсальної десяткової класифікації (УДК) в практику роботи бібліотек району". Директор ЦБС Л.Машталір, зав. методично-бібліографічним відділом ЦБ Н.Лестюк та зав. відділом комплектування ЦБ Г.Морська ознайомили бібліотечних працівників району з питаннями щодо історії УДК, сучасного стану та необхідності її впровадження у практику роботи. Учасники семінару переглянули презентацію щодо методики індексування за УДК та отримали практичні поради щодо проблемних питань переходу на УДК. Взяли участь у практикумі із систематизація документів за УДК з використанням таблиць зіставлення. Також отримали роздруковані Таблиці зіставлення ББК та УДК і методичку «Перехід на УДК: коротко про важливе».

4 березня в читальному залі центральної книгозбірні відбулася презентація книг знаного прозаїка, автора історико-авантюрних та детективних творів. Присутні отримали нагоду дещо більше дізнатися, безпосередньо із уст автора, про роман «Людвисар. Ігри вельмож», за який Б.Коломійчук отримав гран-прі конкурсу «Коронація слова – 2013» в номінації «Романи». Не менш захопливими були знайомства і з іншими книгами письменника: збіркою авантюрних і детективних оповідань «Таємниця Єви», ретророманів «В'язниця душ», «Небо над Віднем», «Візит доктора Фройда» – розповіді про Галичину початку ХХ ст. та поліцейські розслідування комісара Вістовича. А минулого року молодий автор потішив своїх шанувальників новим романом «Король болю», у якому продовжує сюжетну лінію книги «Людвисар…». В творах Б.Коломійчука гармонійно поєднуються бурхливий сюжет, містика, та правдиві історичні факти.

100-річчя бою під Крутами! Сто літ пам'яті про незламність духу захисників української державності! Актуально, як ніколи!.. Хоча, саме для України, завжди актуально... І так хочеться, щоб пошанування таких знакових дат в історії України мало направду щирий відгук у наших серцях! В пам'ять про Героїв Крут - година-реквієм у Бучацькій книгозбірні.

«Людина, яка пробудила Україну» - так називалась розповідь-портрет, підготовлена працівниками Бучацької центральної бібліотеки. Історія життєвого шляху В’ячеслава Чорновола та його нелегкої боротьби із тоталітарною системою, поезія, відеоперегляд фільму «Великі українці. В’ячеслав Чорновіл” – все це увійшло до програми заходу. Цікавими і живими, оскільки насичені спогадами, стали виступи голови Бучацької районної організації Народного Руху України Іллі Савовича Козири, та члена НРУ Андрія Павловича Гарника. Завершився захід покладанням вінка до меморіальної дошки пам’яті В.М.Чорновола.

Надзвичайно цікаво пройшла зустріч із популярним і доволі неординарним письменником Максом Кідруком. Змістовні розповіді, іноді фантастично неймовірні факти, які лягли в основу книг, динамічні відеокадри буктрейлерів, презентація нового роману «Не озирайся і мовчи» – все це у ході насиченого спілкування. Присутні мали змогу почути багато пізнавального, загадкового і позитивного та придбати книги із автографом автора.

8 грудня в читальному залі центральної книгозбірні проходили заходи приурочені Всеукраїнському тижню права та Дню захисту прав людини, в якому брали участь А.І.Григоришин - начальник відділу Бучацького бюро правової допомоги, Х.Я.Чорнота - провідний спеціаліст Бучацького міжрайонного відділу державної виконавчої служби, М.З.Скорий - юрист волонтер, Л.Д.Луців - бібліограф центральної бібліотеки, учні колегіуму ім. св. Йосафата. В цикл заходів входили юридично-правові консультації, правовий дайджест «Права є в кожного з нас», відеоперегляд роликів «Права і свободи людини», «Ти і поліція», діяла книжкова виставка «На паралельних дорогах прав та обов’язків».
«Там, де непідготовлений читач бачить містику, я опираюсь на реальні наукові теорії», - так говорить Макс Кідрук про свій роман «Не озирайся і мовчи». Бучачани матимуть змогу поспілкуватися із автором на презентації цієї нової книги 14 грудня. Отож, запрошуємо усіх поціновувачів сучасної української літератури до центральної бібліотеки на зустріч із Максом Кідруком та знайомство з його новим романом «Не озирайся і мовчи».
Нещодавно у Тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан» вийшов з друку рекомендаційний бібліографічний покажчик «Бучач: цікаві сторінки минувшини», – результат копіткої роботи працівників Бучацької центральної районної бібліотеки. Покажчик, який здобув перемогу в обласному конкурсі «Кращий бібліографічний покажчик» у номінації «Кращий рекомендаційний бібліографічний покажчик краєзнавчої тематики», виданий за сприяння Тернопільського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Українська бібліотечна асоціація». У ньому зібрано матеріали про історію, архітектуру, сакральні, мистецькі, природничо-історичні пам’ятки Бучача та Бучаччини й відомих людей краю. Видання адресоване краєзнавцям, мистецтвознавцям, учителям, студентам, учням, а також усім, кого цікавить наша історія.

У неділю, 29 жовтня, в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулося знайомство із цікавою і багатогранною творчістю поетеси Тетяни Іваницької. Нещодавно світ поетичної літератури поповнився її новою збіркою - "Паперові крила", яку презентували разом з авторкою. Окрім авторського виконання, вірші читали юні учасники зустрічі - Уляна Гадз, Софійка Буряк, Ліля Легка та Софійка Костишин. Художньою окрасою заходу стали малюнки юної обдарованої художниці Лілії Коршняк, яка є авторкою ілюстрацій презентованої збірки «Паперові крила». Присутні задавали запитання, вітали талановиту поетесу, а Зоряна Починок та Катя Дрогомирецька привітали її піснями. Молодь мала можливість виразити свої побажання на пташках-орігамі та прикріпити їх на плакат із висловом-гаслом Тані Іваніцької «Живи – все тільки в твоїх руках...». Усі бажаючі учасники зустрічі отримали змогу поповнити свої домашні бібліотечки новою поетичною збіркою із автографом авторки.

23 жовтня в читальному залі центральної районної бібліотеки проведена краєзнавча сторінка «Михайло Островерха: письменник і вояк», присвячена 120-й річниці від дня народження славного уродженця Бучаччини, українського письменника, мистецтвознавця, перекладача, військовика. Про літературне й мистецьке життя, військову та перекладацьку діяльність нашого земляка М.Островерхи розповіла провідний бібліотекар читального залу Н. Винник. У заході взяли участь учні 10 та 11 класів ЗОШ І-ІІІст. №2.

22 вересня 2017 року у центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги нашого земляка доктора технічних наук Романа Ткачука «Костільники: минуле та сучасність». З цієї нагоди сюди завітали директор обласного краєзнавчого музею Ігор Дуда, заслужений журналіст України Михайло Ониськів, заступник голови райдержадміністрації Іван Кузь, керуючий справами районної ради Василь Григоришин, співавтори книги Наталія Обаранчук і Марія Дутка, бібліотекарі та читачі. Ця книга – перша спроба написати історію Костільників у вигляді краєзнавчого нарису. У ній вміщені факти, перекази та події, з якими пов’язане минуле села. Тут також є спогади й оповіді очевидців, перекази односельців та громадян, яким не байдуже правдиве трактування історії нашого краю. Є багато фотоілюстрацій, поданий іменний покажчик. Про все, що пов’язане з Костільниками, від доісторичних часів і до сьогоднішніх днів, можна тут прочитати. Директор ЦБС Леся Машталір подякувала Романові Ткачуку за презентацію книги й побажала йому здоров’я й подальших творчих успіхів. .

День прапора

23 серпня в читальному залі була оформлена книжкова виставка-символ «Відроджена святиня – знамено України» присвячена до Дня Державного Прапора України та Дня Незалежності України. Бібліотеки – філії району також прийняли участь у святкуванні, зробивши селфі з прапором біля визначних місцях села.

30 червня у читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся відеоперегляд документального фільму про Романа Шухевича, присвячений 110-й річниці від дня народження справжнього велетня духу, характеру і розуму, героїчного Провідника ОУН-УПА. Діяла книжкова виставка «Життя, покладене на вівтар незалежності». Відділ обслуговування дитячої бібліотеки оформив тематичну поличку «Його образ гартує наш дух».

День молоді

25 червня – чудова нагода для молодіжної бібліотечної акції «Читай. Пізнавай. Дій», яку провели працівники районної бібліотеки у міському парку. Працівники книгозбірні роздавали буклетики і проводили анкетування.

Святкуємо День Європи разом з БІБЛІОТЕКОЮ!

19 травня 2017 року з 11.00 до 16.00 години у центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей та на прилеглих до бібліотеки територіях (вул. Галицька, 21; міський сквер) проходитимуть заходи, присвячені Дню Європи.

У програмі:

 • 11.00-16.00 – Виставка-колаж «Багатолика Європа» (територія перед бібліотекою)
 • 11.00-16.00 – Муз-мозаїка «На хвилях європейської музики» (центральна бібліотека)
 • 11.00-16.00 – Виставка-презентація «Сучасна європейська література» (територія перед бібліотекою)
 • 11.00-16.00 – Творчий вернісаж на вікнах дитячої книгозбірні «Європа у барвах» (районна бібліотека для дітей)
 • 11.00-16.00 – Інформаційно-консультативний блок в Пункті європейської інформації (ПЄІ): «Що треба знати про безвіз: до Європи і не тільки»; «Європейське громадянство, безпека та спільні європейські інституції» (центральна бібліотека)
 • 12.00 – Флеш-моб «Ми – українці! Ми – європейці!» (міський сквер)
 • 12.30 – Вікторина «Знай про Європу більше» (читальний зал центральної бібліотеки)
 • 13.00 – Мистецький відеорепортаж «Лабіринтами музейних залів України і Європи» (читальний зал центральної бібліотеки)
 • 13.30 – Хвилини цікавої інформації «Правила етикету в європейських країнах» (читальний зал центральної бібліотеки)
 • 14.00 – Конкурс малюнка на асфальті «Майбутнє України в Європі» (міський сквер)
 • 14.00 – Творча сцена «На шляху до європейського успіху» (міський сквер)
 • 14.00 – Бібліо-кав'ярня «Європа запрошує на каву» (територія перед бібліотекою)
 • 14.30 – Літературна мандрівка «З казковими героями – містами Європи» (районна бібліотека для дітей)

  Будемо раді активній участі всіх бажаючих!

 • Відомі українські письменники та видавці Брати Капранови презентують історичний роман «Забудь-річка» 13 травня о 10.00 год. у читальному залі центральної районної бібліотеки.

  23 квітня в с. Пилява проходило святкування 120-ї річниці від дня народження видатного українського театрального діяча Мар'яна Михайловича Крушельницького.

  4 квітня в читальному залі нашої книгозбірні пройшла творча зустріч з журналістом і письменником, головним редактором Бучацької районної газети «Нова доба», головою Тернопільської обласної організації Національної спілки журналістів України, членом Національної спілки письменників України, Заслуженим журналістом України Василем Тракало та презентація нового видання його роману «Колонія». Було цікаве спілкування, звучало багато запитань та змістовних відповідей.

  9 березня о 15.00 год. у читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся конкурс талантів «Юнь вшановує Кобзаря» та відеоперегляд фільму «Сон». Учні молодших та старших класів читали вірші, співали пісні, а юні художники Бучацької художньої школи передали на виставку малюнки присвячені 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.

  У неділю, 19 лютого 2017 р. у читальному залі районної бібліотеки відбулася презентація книги "Муза і чин Остапа Луцького". Презентували книгу її співупорядники та співавтори зі Львова: Петро Ляшкевич, Надія Мориквас, Данило Ільницький та Леся Салій. Символічно, що перша презентація свіжого видання відбулася у Бучачі - місті, з яким пов'язані роки становлення Остапа Луцького. Тут майбутній письменник і громадський діяч навчався у нижчих класах гімназії, а дитячі роки провів у селі Лука недалеко від Бучача. У 1919 році в Бучачі, а також у монастирі о.о. Василіян с. Краснопуща, таємно з певним завданням перебував командир УСС Василь Вишиваний (Вільгельм Габсбурґ), а супроводжував його вірний товариш і ад'ютант - сотник Остап Луцький. Він також був одним із засновників знаменитої "Молодої Музи" - середовища письменників і митців, що збиралися у львівських кав’ярнях, видавали свій часопис і стали одним із початків модернізму в українській літературі. У міжвоєнний період Луцький став відомим економістом, громадським діячем, головою Ревізійного союзу українських кооперативів у Галичині, послом до польського сейму.

  «Згадаймо юність, що горіла в Крутах» під такою назвою 27 січня в районній бібліотеці відбулася година реквієм, на якій вшанували пам'ять про юних героїв, які 99 років тому яскравим спалахом відійшли у безсмертя. Фрагмент допиту сотника армії УНР інсценізували Мирослав Скорий, Олег Лестюк, Роман Лесів. У сценарії було використано відеофільм про події тих трагічних днів, звучали тематичні пісні, поезії. Учасники реквієму схилили голови перед героями, що поховані на Аскольдовій могилі, і перед героями нашого часу, які знову гинуть за Україну на східному фронті. Музичні номери підготували Таня і Юля Павлишин, Андрій Олійник, Олег Лестюк, Сергій Птиць, мелодекламація, новели В.Поліщука «Над свіжою могилою» читала Леся Тарас, поезію О.Лятуринської «Присвячується Крутам» натхненно й проникливо декламували Галина Марціновська, епілог підготували Софія Варнак, Тереза Пасічник, Діана Кравецька. Читці – Уляна Бега та Марія Ільницька, ведучі – Оксана Рибак та Ярослава Птиць, автори сценарію – Леся Машталір та Надія Лестюк. Завершився захід спільним виконанням Гімну України.

  09 грудня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся правовий калейдоскоп "На захисті прав людини", в якому взяли участь Андрій Григоришин - в.о. начальника відділу Бучацького бюро правової допомоги, А.А.Міщанчук - директор ЦСССМ, Л.Д.Луців - бібліограф центральної бібліотеки .

  27 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся відеопоказ фільму Остапа Костюка "Жива ватра".

  18 листопада в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулось засідання за круглим столом на тему: «Революція Гідності вчора і сьогодні: очікування та здобутки України на шляху до Європи», присвячене третій річниці початку Революції Гідності та Дню Гідності і Свободи. На засіданні були присутні учасники Євромайдану, волонтери, старшокласники, учні ПТУ, вчителі, представники влади, ЗМІ, райвійськкомату, громадських організацій, жителі району. Розпочався круглий стіл спільною поминальною молитвою за загиблих Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, яку провів о. Володимир Шафран. В ході засідання виступали учасники круглого столу, демонструвались відеоматеріали про Революцію Гідності та події в зоні АТО, звучала поезія.

  30 жовтня 2016 року в читальному залі центральної районної бібліотеки відбувся відеопоказ документального фільму «Легіон» Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919 рр.

  21 жовтня 2016 року в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась презентація проекту «Трансформації і люди. Місцеві дослідження Бучача». 21 молода людина з України, Німеччини, Росії протягом 6-ти днів досліджували, як трансформації впливають на мешканців Бучача.
  9 жовтня в районній книгозбірні зібралися поціновувачі сучасної української літератури на зустріч із українською письменницею, перекладачкою і публіцисткою Софією Андрухович, яка перебувала у нашому місті на літературній резиденції. На зустрічі були присутні представники Гете-інституту в Україні, які фінансують реалізацію проекту літературних резиденцій молодих українських письменників у Бучачі.

  30 вересня 2016 року в Бучацькій центральній районній та дитячій бібліотеках відбувся ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ «Бібліотека відома і невідома» , який приурочений Всеукраїнському дню бібліотек.

  В програмі були:
 • Книжковий фрі-маркет «Не можеш купити – прийди і візьми! Все найновіше і найцікавіше!» (Новинки сучасної української та світової художньої літератури, світові бестселери)
 • Інформ-турне сайтами сучасних письменників «Розсіяні по континентах»
 • Бліц-екскурсія «Сучасна бібліотека - сучасному користувачу»
 • Презентація виставки «Світ барвистої книги: ілюстрації у дитячій літературі»
 • Майстер-клас із монотипії, акварельного та фактурного живопису «Креативна скринька»
 • Вулична акція «Поезія об’єднує!»
 • Конкурс-вікторина «Найкращий книгоман сучасності»
 • Віртуальна подорож «З книгою навколо Землі»


 • 28 вересня 2016 року в читальному залі центральної бібліотеки відбулось засідання за круглим столом з нагоди Дня усиновлення. В засідані взяли участь: начальник служби у справах дітей РДА – Єднак Василь Дмитрович; в.о. начальника бучацького відділу правової допомоги – Григоришин Андрій Ігорович; головний спеціаліст соціально-правового захисту дітей служби у справах дітей CCД РДА – Пастущак Ірина Володимирівна; головний спеціаліст РЦ СССДМ – Кушик Надія Володимирівна; начальник управління праці та соціального захисту населення РДА - Кравчук Олена Ярославівна Обговорювались питання про порядок усиновлення, а також здійснення нагляду та надання допомоги дітям у бучацькому районі.

  28 вересня 2016 року з нагоди дня святкування Всеукраїнського дня бібліотек працівники центральної бібліотеки взяли участь у веб-конференції з керівниками та спеціалістам бібліотек області на тему: «Публічні бібліотеки: проекція на майбутнє». На веб-конференції піднімались питання про пріоритети розвитку бібліотек та їхню діяльність в умовах адміністративно-територальної реформи, а також про історію успіху та стратегічні напрямки роботи книгозбірень області.

  26 вересня 2016 року у стінах центральної бібліотеки пройшла зустріч із українським поетом, прозаїком, перекладачем і есеїстом Андрієм Любкою, який саме перебував у нашому місті на літературній резиденції. Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011), стипендіат багатьох міжнародних програм Андрій Любка розповідав про свою творчість, оповідав цікаві життєві ситуації, які спонукали до написання тих чи інших творів, знайомив з новими книгами, відповідав на запитання. Усі присутні на цій творчій зустрічі мали змогу переконатися, що молодий, але вже досить знаний як у нашій країні так і за кордоном письменник і перекладач А. Любка є надзвичайно талановитою, цікавою і непересічною особистістю з притаманною молодості бунтівливою вдачею. Андрій Любка подарував центральній бібліотеці свої нові книги: пригодницький роман «Карбід» та збірку оповідань «Кімната для печалі» - книгу, яка, як сказав сам автор, добре читатиметься під «осінній настрій», а також книгу про Болгарію «Сестра моя, Софія…», одним із авторів якої він є. Отож запрошуємо шанувальників творчості Андрія Любки, а також усіх, хто цікавиться новинками сучасної української літератури завітати до нашої книгозбірні та ознайомитися з цими виданнями.

  26 серпня в читальному залі відбулась літературна година присвячена 160-й річниці від дня народження І.Я. Франка «Під зорею Франкового слова» та організована ювілейна виставка «Великий Каменяр» .
  26 серпня в центральній бібліотеці відбулась зустрічі з письменницею Євгенією Сенік. Сама Євгенія родом з Луганської області містечко Лутугіне, але вже кілька років живе у Львові. Євгенія значну увагу приділяє соціальним проблемам, розповідає про непростий заробітчанський досвід, який сама особисто переживала. Перші два твори: «Przepraszam, навчи мене мовчати», «Письмовий стіл» — збірка оповідань та короткої прози. Вже заслужили схвальні відгуки читачів. Третя книга «Країна У або Казки чужим дітям» авторка презентувала читачам бучацької бібліотеки та бібліотечним працівникам. Третю книгу Євгенія Сенік подарувала читачам бібліотеки. Заходьте, читайте!
  Працівники бібліотечної системи прийняли активну участь у святкуванні 25-ї річниці Незалежності України.

  В читальному залі районної бібліотеки діє розгорнута ювілейна виставка «Великий Каменяр» присвячена 160-й річниці від дня народження І.Я. Франка.
  17 липня в Бучацькому Арт-дворі вшановували 128 річницю з дня народження ізраїльського письменника уродженця мста Бучач Шмуеля Агнона та 50 річницю присвоєння йому Нобелівської премії в галузі літератури. Звучали сторінки біографії Агнона, уривки з його творів, пісні та музика єврейського народу.


  Протягом липня, щотижня у вівторок і в четвер, в читальному залі центральної районної бібліотеки проводиться відеопоказ художніх фільмів, присвячений 80-й річниці від дня народження видатного українського кінорежисера, кінооператора, кінодраматурга Юрія Іллєнка. Шанувальники українського кіномистецтва мають змогу переглянути такі кінострічки:

 • 05.07 х/ф «Тіні забутих предків»

 • 07.07 х/ф «Вечір на Івана Купала»

 • 12.07 х/ф «Білий птах з чорною ознакою»

 • 14.07 х/ф «Лісова пісня. Мавка»

 • 19.07 х/ф «Легенда про княгиню Ольгу»

 • 21.07 х/ф «Лебедине озеро. Зона»

 • 26.07 х/ф «Криниця для спраглих»  Початок показів о 14.00 год.
 • Протягом червня 2016 року в читальному залі центральної районної бібліотеки проходив відеоперегляд художніх фільмів, присвячений 75-й річниці від дня народження видатного українського кіномитця, актора, сценариста та кінорежисера Івана Миколайчука. Жителі міста та району переглянули такі кінокартини: «Сон», «Анничка», «Тіні забутих предків», «Камінний хрест», «Пропала грамота», «Білий птах з чорною ознакою», «Вавілон XX».
  З нагоди вшанування 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця 15 червня 2016 року у центральній районній бібліотеці відбулася година історичної правди «Життя, віддане за націю». На заході були присутні представники влади, ЗМІ, користувачі бібліотеки, жителі міста та району. Звучали патріотичні пісні у виконанні Тетяни та Юлії Павлишин, Ольги Морської, ансамблю « Терноцвіт» Союзу Українок у складі Мирослави Хабурської, Марії Пристай та Емілії Птиць. Читці і ведучі – Леся Тарас, Галина Морська, Марія Ільницька, Наталя Мурашка.  У центральній бібліотеці пройшов районний семінар бібліотечних працівників на тему «Роль бібліотек у національно-патріотичному вихованні молоді». В ході семінару розглядалися питання пріоритетності національно-патріотичного виховання молоді, виходячи із реалій українського сьогодення, про роль бібліотек у цьому процесі, щляхи здійснення національно-патріотичного виховання на основі краєзнавства, проведено огляд літератури патріотичного спрямування. Проводились практичні заняття та вирішувались поточні питання діяльності бібліотек ЦБС. Після семінару працівники бібліотек-філій мали змогу переглянути патріотичний захід з нагоди 125-ї річниці від дня народження Євгена Коновальця.

  20 травня 2016 року
  у центральній районній бібліотеці, районній бібліотеці для дітей відбулися святкові заходи присвяченні Дню Європи. На кількох площадках діяли книжкова виставка-диптут «Шедеври європейської літератури» - «Література Європи сьогодні», музична мозаїка, художня виставка-вернісаж, інформаційно-консультативний блок. Учні міських шкіл охоче взяли участь у відеомандрівці столицями європейських міст, флеш-мобі «Україна – це Європа!», літературній мандрівці «Європа в казках», конкурса малюнка на асфальті, вікторині. На творчій сцені у міському сквері діти читали поезію, та співали пісні різними мовами. Особливе пожвавлення викликав дегустаційний бібліостіл «Смаколики з Європи». Також були представлені книги кухонь світу, пропонувались рецепти. Усе це відбувалося під сучасну європейську музику. Найактивнішими учасниками дня Європи були учні початкової школи №1 та гімназії ім. Гнатюка.
  У дні Європи разом з бібліотекою взяли участь голова райради Віталій Фреяк, заступник голови РДА Ігор Погонець, начальник відділу культури, релігій та туризму Андрій Ковалко.
  26 квітня 2016 р. в читальному залі центральної районної бібліотеки для учнів 10 класу Бучацької ЗОШ №3 проведено інформаційну годину на тему: «І гіркота пече полина…».
  Провідний бібліотекар читального залу Винник Н.І. у своїй розповіді звернула увагу на те, що Чорнобиль – не лише технологічна катастрофа, але й людська катастрофа, вплив якої відчутній і сьогодні. Від аварії постраждало 7% населення України, що становить понад 3 млн. осіб…
  Присутніх було ознайомлено з виставкою-пам’ять “Дзвони Чорнобиля: 30 років потому…»  Центральна районна бібліотека нещодавно стала переможцем конкурсу проекту «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах Європейської інформації в бібліотеках», який здійснюється за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус + (Жан Моне)».

  Завдяки цьому конкурсу ЦБ отримала в користування електронний пристрій для читання Pocket Book, а керівник проекту – завідуюча відділом обслуговування ЦБ Ярослава Птиць побувала на Міжнародній конференції УБА в м.Славське Львівської обл. та прийняла участь у тренінгах і навчаннях по створенню Пунктів Європейської інформації в бібліотеках.

  22 березня відбулося відкриття Пункту європейської інформації в центральній бібліотеці. На відкритті ПЄІ були присутні голова Бучацької районної ради В.Й.Фреяк, начальник відділу культури А.М.Ковалко, представники ЗМІ, користувачі та працівники бібліотеки.

  Створений при бібліотеці Пункт європейської інформації

 • Забезпечує вільний безкоштовний доступ відвідувачам та користувачам до інформаційних ресурсів про Європейський Союз та євроінтеграцію України;

 • Надає інформацію по телефону в режимі «запит-відповідь» про роботу Пункту та щодо принципів роботи ЄС, інших європейських та міжнародних організацій, економічні, соціально-політичні, культурні процеси в європейських країнах, тощо;

 • Здійснює обмін інформацією з освітніми установами, громадськими організаціями, органами державної влади, ЗМІ;

 • Забезпечує використання ресурсів Пункту для навчального процесу представниками учнівської та студентської молоді;

 • Надає консультативну допомогу відвідувачам у пошуку необхідної інформації про Європейський Союз;

 • Популяризує ідеї євроінтеграції України серед місцевої громади шляхом проведення інформаційних та культурно-просвітницьких заходів.
 • До вшанування пам’яті генія українського народу – Тараса Григоровича Шевченка 9 березня 2016 р. в читальному залі центрально бібліотеки відбулась літературно-мистецька година «Думи Кобзаря живуть між нами», та розгорнута книжкова виставка «Шевченко – голос і святиня української нації». Ця експозиція репрезентує лише маленьку частину творчої спадщини митця, проте свідчить про його багатогранний талант.
  До 145-ї річниці від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки 25 лютого 2016 р. у читальному залі районної бібліотеки була організована ювілейна виставка «Співачка досвітніх вогнів» і проведена літературно-мистецька година «Хотіла б я піснею стати…». Жителі міста, учні, студенти та користувачі бібліотеки, які були присутні на заході мали змогу відкрити для себе видатну українську поетесу, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям.  29 січня 2016 року в читальному залі нашої книгозбірні вшановували пам’ять героїв Крут. На годині-реквієм були присутні представники влади, органи самоврядування, громадських організацій, ЗМІ, користувачі бібліотеки, жителі району. Звучали музичні номери у виконанні: бандуристки Марії Михайлецької, гурту у складі Віталії Мартиновської, Віталія Яскілки та Ярини Крицули, ансамблю «Терноцвіт» Союзу Українок.

  20 листопада 2015 року
  в читальному залі центральної бібліотеки відбулось засідання круглого столу «Український відлік» за участю представників владних структур, учасників АТО, Євромайдану, волонтерів, духовенства, студентської молоді, політичних та громадських організацій, ЗМІ. Ведучою «круглого столу» була директор ЦБС Л.І.Машталір. По темі засідання виступали: заступник директора з виховної роботи Бучацького колегіуму ім. Св. Йосафата Б.І.Сушириба, студент ІV курсу Бучацького коледжу Подільського ДАТУ С.Павлишин, керуючий справами Бучацької районної ради В.М.Григоришин, священик церкви Св. Трійці с. Переволока о. Юрій Матвіїшин, волонтер О.О.Музика, головний спеціаліст Бучацького ЦСССДМ М.І.Мицьо, заступник керуючого районною радою Г.Я.Вікарчук, Голова Бучацької районної організації Народного Руху України І.С.Козира, заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань І.О.Погонець. Учасники засідання переглянули відеоматеріал про Бучацький Євромайдан, представлений керівником народного аматорського інструментального ансамблю «Опус» Бучацького РБК В.М.Гребеньовським. Діяла книжкова виставка «Від Революції Гідності – до країни Гідності».
  20 жовтня 2015 року в читальному залі районної бібліотеки відбулася презентація книги «Тарас Шевченко в пам’яті поколінь», яку представили упорядники Микола Ротман та Євген Філь Меценат і член редколегії Роман Білінський, який спонсорував придбання якісного паперу для видання, подарував книги районній бібліотеці та школам району.
  30 вересня 2015 року з нагоди відзначення Всеукраїнського дня бібліотек у районну бібліотеку завітав начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму райдержадміністрації Андрій Михайлович Ковалко. Вітання не були голослівними: центральна районна та дитяча книгозбірні отримали у подарунок телефонні апарати.
  20 серпня 2015 року в рамках Угоди про співпрацю між центральною бібліотекою та центром зайнятості пройшло заняття для непрацюючих, на яких директор ЦБС Л. Машталір знайомила учасників семінару із роботою бібліотек, переліком бібліотечних послуг, в т.ч. електронних. А заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Т.Кушик звернула увагу на те, що активна участь бібліотек у вирішенні питань соціального захисту населення з тісною, плідною співпрацею з центром зайнятості дозволяє розширити спектр бібліотечних послуг, які направлені на кінцевий результат – працевлаштування.
  13 серпня 2015 року в читальному залі відбувся зональний майстер-клас бібліографів центральних бібліотек області на тему «Довідково-бібліографічний апарат центральної бібліотеки та бібліотеки філіалу». З вітальним словом виступили Андрій Михайлович Ковалко – начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму Бучацької РДА, Леся Іванівна Машталір – директор Бучацької ЦБС. В роботі семінару взяли участь: директор ТОУНБ В.І.Вітенко, завідуюча інформаційно-бібліографічним відділом ТОУНБ Л.Б.Оленич та завідуюча відділом краєзнавчої літератури та бібліографії ТОУНБ М.В.Пайонк.  29 липня 2015 року в читальному залі центральної бібліотеки пройшла науково-практична конференція на тему: «Роль митрополита Андрея Шептицького у становленні і розвитку Української греко-католицької церкви та цінність його духовної спадщини», присвячена 150-й річниці від дня народження А. Шептицького. На конференції були присутні представники влади і громадських організацій, вчителі і учні навчальних закладів, жителі Бучача.
  11 червня 2015 року. Ось і прийшла найкраща пора для наших читайликів – літні канікули, коли можна багато часу проводити на свіжому повітрі, веселитись та гратися із друзями. І, звичайно, читати книжки На книжкових виставках у бібліотеці книги на любий смак: "Фентезі", "Дитячий детектив", "Чарівні пригоди", "Енциклопедії", Романи для дівчат", тощо. Дитяча періодика, яскраві та захоплюючі журнали - це іще одна можливість провести вільний час із користю, та не сумувати.
  03 червня 2015 року в районній бібліотеці відбувся семінар-тренінг бібліотечних працівників на тему: «Прозора бібліотека». Першочерговим завданням семінару було створення привабливого іміджу бібліотеки та бібліотечної реклами. В ході семінару працівники бібліотек-філій переглянули слайд-презентацію «Використання інноваційних технології в роботі бібліотек Бучацької ЦБС» та буктрейлер на книгу Осипа Назарука «Роксоляна», підготовлені працівниками центральної бібліотеки.
  22 травня 2015 року в приміщенні Бучацького районного центру зайнятості відбулось чергове засідання жіночого клубу “Чарівниця”. На зустріч було запрошено директора Бучацької централізованої бібліотечної системи Машталір Лесю Іванівну, яка розповіла про програму “Бібліоміст”, її переваги та необхідність в сучасних умовах.

  "Інтернет-центри стали важливою складовою інформаційного обслуговування сучасної публічної бібліотеки. Обслуговування користувачів у Інтернет-центрах публічних бібліотек є вимогою часу, і цей напрямок діяльності повинен мати необхідну матеріально-технічну базу та фінансування."
  24 березня 2015 року в нашій бібліотеці пройшло відкриття Тижня дитячого читання. В ході свята було проведено конкурс на кращого читача, учасниками якого були учні 6-7 класів Бучацької гімназії ім. М. Гнатюка, ЗОШ №1, Бучацького ліцею, ЗОШ №3. Переможцем конкурсу було визнано учня 6 класу ЗОШ №3 І-ІІІ ст. Лиса Вадима.
  17 лютого 2015 року у читальному залі Бучацької центральної бібліотеки зібралися шанувальники художнього слова з нагоди приємної події – у гості завітала популярна українська письменниця, тернополянка Ніна Фіалко. Ніна Фіалко ділилася із присутніми таємницями своєї літературної творчості, зокрема тим, що спонукало її у вже зрілому віці взятися за перо, щоб писати такі по-справжньому життєві історії, звідки вона бере ідеї для сюжетів, для змалювання образів головних героїв творів, ділилася своїм баченням сучасних проблем суспільства і нелегких й трагічних сьогоднішніх подій в Україні зокрема. Ніна Іванівна також представила присутнім свої нові книги – роман „Хочу в Тарасюківку” та книгу дитячих повістей „Веселі канікули”, відповідала на запитання шанувальників своєї творчості (а їх серед присутніх виявилося чимало) та тих, хто тільки починає знайомитися із її книгами. Музичним дарунком для Ніни Фіалко стало ліричне соло скрипки – тужлива мелодія пісні „Чорнобривці” у виконанні викладачки Бучацької дитячої музичної школи Оксани Гребеньовської. На завершення зустрічі ведуча – директор ЦБС Леся Машталір запрошувала всіх знайомитися із творами Ніни Фіалко, тому що вони по-справжньому життєві, добрі, звеличують справжні людські цінності, близькі нашому сьогоденню. А Ніні Іванівні Фіалко побажала міцного здоров’я, письменницького натхнення, можливості і надалі так щиро, художнім словом популяризувати моральні цінності, адже цього так потребує наше суспільство. Центральна бібліотека отримала в дарунок від авторки нові книги „Хочу в Тарасюківку” та „Веселі канікули”, а присутні на творчій зустрічі мали можливість придбати ці та інші книги Ніни Фіалко із автографом авторки. До слова, бажаючих придбати книги Н.Фіалко було так багато, що не всім і вистарчило, довелося скласти список книг, які хотіли б придбати учасники заходу і Ніна Іванівна люб’язно погодилася вирішити це питання за сприяння працівників центральної бібліотеки.
  20 cічня 2015 року в читальному залі центрльної бібліотеки відбулась науково-практична конференція на тему: “Соборність України: від ідеї до сьогодення». Питання, винесені на конференцію, висвітлювали: Ліщинська Галина Михайлівна, викладач суспільних дисциплін, Бучацького коледжу Подільського ДАТУ, Фарбота Степан Андрійович голова районного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, Козак Микола Михайлович,старший науковий працівник Бучацького районного краєзнавчого музею, Ульянова Оксана Петрівна, заступник директора по виховній роботі ДНЗ Бучацького ПТУ та Дячек Віра Михайлівна, вчитель української мови і літератури ЗОШ № 3 І-ІІ ст. На зустрічі були присутні представники влади та громадських організацій.
  03 грудня 2014 року в центральній бібліотеці в рамках засідання «Університету ІІІ віку» відбулось заняття комп’терної грамотності для людей похилого віку.  Архів новин